ЄВРЕЙСЬКЕ КЛАДОВИЩЕ

вул. Цадика

Закладено наприкінці XVIII ст. На сьогодні на території кладовища збереглись понад 550 поховань. УСИПАЛЬНЯ ЛЕВІ ІЦХАКА БЕРДИЧІВСЬКОГО - проповідника, визнаного лідера та одного з засновників хасидизму кінця XVIII — початку XIX століття.

територія Парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка

Могила Лібера стала одним з двох індивідуальних святих поховань у Бердичеві та місцем паломництва євреїв.

вул. Молодогвардійська, 1

У вересні 1941 року з гетто нацисти розпочали масове знищення євреїв: 5 вересня – більше 10 тис.; 15-16 вересня – більше 18 тис. Євреїв. 17 листопада 1999 року під час мітингу, що пройшов на місці, де розташовувалось єврейське гетто, відкрито пам’ятний знак.

вул. Молодогвардійська, 1

16 вересня 2001 року до 60-ї річниці початку масових розстрілів євреїв у Бердичеві поряд із пам’ятним знаком на місці, де знаходилось єврейське гетто, встановлено пам’ятну стелу Праведникам Світу. 33 жителі Бердичівщини носять звання “Праведники світу”.

пл. Соборна, 25

В західній частині монастиря Босих кармелітів знаходиться пам’ятне місце страти і могила військовополонених та мирних жителів. Поховано 960 чоловік, в основному євреїв, які були розстріляні нацистськими окупантами 28 серпня 1941 року.

вул. Європейська, 21

Це центр міста, квартали розміщені на перехресті головних міських вулиць Житомирської і Європейської.

вул. Вінницька

Синагога тут розмістилася наприкінці 1945 року. У 2007 році в бердичівській єврейській общині розпочав свою роботу освітній центр «Даат» («Знання»).

вул. Вінницька, 5

Синагога споруджена в1850 році, це одна з перших у Російській імперії хоральних синагог. З 1964 року, в будинку почала працювати рукавична фабрика. Нині тут діє приватне підприємство.

вул. Європейська, 15

Відкриття музею відбулось 18 вересня 2015 року. Музей єврейства м. Бердичева — перший музей у місті, який присвячений історії становлення і розвитку місцевої єврейської громади, вшанування та увічнення пам'яті жертв Голокосту.

Інформаційний Web-додаток | Бердичів 2018