МПК ім. О. Шабельника

пл. Мистецька, 1

Приміщення побудоване у 1986 році, як Будинок культури заводу «Прогрес». У 1996 році МПК перейшов у власність міста. Сьогодні міський Палац культури імені Олексія Шабельника – найбільший мистецький осередок міста.

вул. Європейська, 53/1

Споруджений будинок у 1908 р. За час існування в будинку діяли: педагогічні курси, педагогічний технікум; педагогічна школа; інститут соціального виховання; педагогічний інститут; учительський інститут, педагогічне училище, з 2004 р. - Бердичівський педагогічний коледж.

пл. Центральна

Після реконструкції та перейменування на Центральній площі було відкрито фонтан та цікаві креативні міські скульптури: Пивний Кухоль, Арка Закоханих з Каменем Кохання, Костюмчик із Бердичева.

пл. Центральна

Будівля зведена у 1904 році для розміщення казначейства міської Думи. За часи існування в будинку діяли: клуб інвалідів, кінотеатр “Зоря”, видавництво ім. Богдана Хмельницького, яке видавало часопис “Нова доба”, міський кінотеатр. 25 березня 2016 року відчинила двері сучасна дитячо-юнацька спортивна школа імені видатного тренера Віталія Лонського.

вул. Європейська, 22

Споруджений у 1846 році. У різні часи в будинку розміщувалися різноманітні установи. З 1973 року в ньому працює музичний відділ педагогічного училища.

вул. Європейська, 21

У 1908 році місцевий лікар, підприємець Давид Шеренціс придбав закрите приміщення для ковзання на роликових ковзанах. У 1911 році Д. Шеренціс на власні кошти перебудував його на міський театр «Експрес. Відкриття театру відбулося 27 грудня 1911 року. За час існування будівлі діяли: Перший радянський театр, Бердичівський пересувний український драматичний театр, міський та районний Будинок культури. Урочисте відкриття сучасного, проте зі збереженою автентичністю, як і 110 років тому музично-драматичного театру відбулося 14 січня 2018 року.

вул. Шевченка, 14

Приватна лікарня побудована у 1908 році місцевим лікарем та підприємцем Давидом Шеренцісом. До початку 30-х років сім'я Д.М. Шеренціса, разом із сім'єю Гроссманів, проживали в цьому будинку.

нині БУДІВЛЯ ПАТ «УКРТЕЛЕКОМ»

вул. Шевченка, 14

Під час Першої світової війни у ньому розміщувався госпіталь Південно-Західного фронту, командував яким генерал Денікін, керівник російських військ у Галичині.

вул. Вінницька, 21

Будинок споруджений у 1902 році. За часів існування тут діяли: драматична студія, робітничий клуб, музичний гурток, Палац піонерів. З 2001 року Будинок дитячої творчості носить ім'я О. Разумкова (1959-1999), відомого політолога-аналітика України, у минулому - гуртківця Палацу піонерів.

Інформаційний Web-додаток | Бердичів 2018